Rosteme díky vám

Naším cílem je přinášet vám stále lepší
služby, a proto jsme se rozhodli pro
redesign naší webstránky.

Odteď nás naleznete na nové adrese:
www.webhouse.sk

Pokračovat

Prohlášení přístupnosti web stránky webdisk.sk

Web stránky www.webdisk.sk vlastní společnost WebHouse, s. r. o., Trnava, Slovenská republika.

Stránky jsou vytvořeny se snahou o přístupnost obsahu a funkčnosti. Uspořádání a ovládání stránek je navrženo tak, aby stránky byly dostupné i pro alternativní prohlížeče (textové prohlížeče, hlasové čtečky apod.) a pro osoby se specifickými potřebami.

Použitá metodika přístupnosti web stránek

Web stránky www.webdisk.sk sú v súlade so všetkými dôležitými pravidlami prístupnosti podľa nasledovných metodík: WCAG 1.0 (konzorcium W3C), Blind Friendly Web (Zjednocená organizace nevidomých a slabozrakých), resp. jej slovenskej verzie Blind Friendly Web (Únia nevidiacich a slabozrakých Slovenska), Pravidlá tvorby prístupného webu (Projekt pristupnost.nawebu.cz).

Prístupnosť web stránky webdisk.sk

Veľkosť textov

Veľkosť textov v navigácii aj obsahu je definovaná v relatívnych jednotkách (em) a je možné upraviť ju pomocou štandardných nástrojov internetového prehliadača.

Štandardy

Štruktúra layoutu aj obsahu je vytvorená podľa štandardu XHTML 1.1, vizuálna prezentácia pomocou kaskádových štýlov CSS2.

Používanie kaskádových štýlov je možné vypnúť v nastaveniach prehliadača, pričom to neovplyvní prístupnosť web stránok.

Tieto špecifikácie umožňujú prezeranie web stránok bez obmedzenia funkčnosti na ľubovoľnom prehliadači alebo čítacom zariadení vrátane PDA, mobilných telefónov, alternatívnych prehliadačov a čítačiek pre zdravotne postihnutých.

Obrázky

Všetky obrázky a fotografie nesúce nejaký obsah sú označené pomocou atribútov "alt" a/alebo "title". Ilustračné obrázky sú označené prázdnym atribútom "alt". Web stránky sú ovládateľné a čitateľné aj s vypnutým zobrazením obrázkov.

Farby

Všetky farby textu a pozadí sú navrhnuté tak, aby boli v dostatočnom kontraste a mali dostatočný rozdiel jasu. Texty by teda mali byť dobre čitateľné aj pre užívateľov s poruchami zraku a pozornosti a inými disfunkciami sťažujúcimi vnímanie textového obsahu. Web stránka je plne použiteľná aj pri nastavení pracovného prostredia "Vysoký kontrast" (High contrast).

Štruktúrovaný obsah

Pri prezeraní stránok bezbariérovým prístupom (napr. s vypnutými kaskádovými štýlmi alebo v čisto textovom prehliadači) je možné preskočiť navigáciu a premiestniť sa priamo na obsah stránky. Na stránkach je dodržané sémantické štruktúrovanie obsahu pomocou značiek hx, čo uľahčuje preskakovanie po tématických častiach obsahu.

Hyperlinky

Textové odkazy (hyperlinky) sú jednoznačne odlíšené od okolitého textu podčiarknutím.

Otváranie odkazov do nového okna

Odkazy sa neotvárajú do nového okna okrem prípadov, kedy je na to používateľ upozornený. Vzhľadom na použitý XHTML štandard je na otváranie nového okna použitý JavaScript. Ak má užívateľ vypnutú podporu JavaScriptu, odkazy budú funkčné, ale otvoria sa v tom istom okne.

Odkazy na súbory mimo web stránok

Používateľ je vždy upozornený pri odkazoch na iný ako webový dokument (napr. jpg, gif, flash, doc, pdf a pod.) buď informáciou v zátvorke za odkazom, alebo informáciou v popise odkazu (v značke "title").

Tlač web stránok

Súčasťou web stránok je aj CSS štýl pre tlačovú verziu. Všetky stránky je možné vytlačiť štandardnými prostriedkami internetového prehliadača (napr. cez menu Súbor - Tlač).

Tabuľky

Tabuľky sú použité vždy iba na štruktúrovanie dát, nikdy nie na tvorbu rozloženia web stránky. Tabuľkové dáta dávajú zmysel čítané zľava doprava a každá tabuľka obsahuje záhlavie riadkov alebo stĺpcov uľahčujúce pochopenie štruktúry dát aj pri čítaní špeciálnymi čítačkami.

Výnimky prístupnosti

Navštívené odkazy nie sú od nenavštívených odlíšené zmenou farby odkazu.

Kontakt na webmastera

Pripomienky k prístupnosti a obsahu web stránok www.webdisk.sk zasielajte na adresu admin@webdisk.sk. Prípadné nedostatky sa pokúsime čo najskôr odstrániť.

 

What do you value most?

1. 100% uptime guarantee

We make great efforts to ensure your websites and emails operate without any downtime.

2. Loyalty program

Loyal customers receive lower pricing and many other benefits.

3. We know how to help you

No one can beat our level of technical knowledge and service.

4. Jet-fast

Instant domains and hosting - in less than ten minutes. Yes, it is possible. Experience it for yourself!

5. Fantastic support

Everything is possible. Even the processing of your request in just five minutes. 

www.

PROČ SI VYBRAT NÁS?
  • desítky tisíc spokojených zákazníků
  • miliony provozovaných webů
  • garance 100 % dostupnosti
  • extrémně rychlá technická podpora
  • nejvýhodnější ceny domén  
PRODUKTY
ZÁKAZNICKÝ SERVIS

Hotline +421 910 96 96 01
(denně 7:30 - 23:00)

Technická podpora: +421 33 29 33 500 (#2)
admin@webdisk.sk
Platby a faktury: +421 33 29 33 500 (#3)
faktury@webdisk.sk

PŘÍJÍMÁME KARTY A PLATBY:
MasterCard | Maestro | VISA | VISA Electron | Diners Club International

PŘIJÍMÁME TAKÉ ONLINE PLATBY OD KLIENTŮ TĚCHTO BANK:
banky

TrustPay

Přejít na menu | Přejít na obsah

Zůstaňme v kontaktu:      WebHouse na Facebooku

Všechny ceny jsou uváděny bez DPH. Jsme plátci DPH, účtujeme 20% DPH. | Prohlášení o přístupnosti | Právní podmínky používání této webové stránky
Copyright © 1999-2007 Tripsoft, © 2007-2013 WebHouse, s.r.o., Trnava, Slovak Republic. WebHouse is registered trademark of WebHouse, s.r.o., 2006.

Slovensky | English | Česky

počítadlo